Menu Zavřeno

Přednáška – Generace Alfa (aneb Děti on line)

Většina dětí naší školy v rámci projektu „Čtyřlístek – Zdravá komunikace“ absolvují v těchto dnech přednášku o tom, jak se chovat bezpečně na internetu. Žáci se dozví, jak se vlastně lidská komunikace měnila v čase a proč se dnes hodně mluví o závislostech na počítačových hrách či sociálních sítích. Co jsou to algoritmy, fake profily a jaké nebezpečí mi hrozí zveřejněním svých fotek?

Náhled přednášky naleznete níže. Obohatila jsem jí o pár informací i pro vás – rodiče, aby byla spolupráce škola-žák-rodič dokonalá 🙂

 

 

Děti on line.pptx

Děti on linePavlína Jurzykowská, učitelka MV a FRJ

PS: Jen pro zajímavost – mé zjištění: 95 procent dětí naší školy má už na prvním stupni (4.r. běžně) v mobilu neomezený internet. Tak by to rozhodně být nemělo. Za tímto údajem se mohou ukrývat odpovědi na mnohé „problémy dnešních dětí“  🙁

Posted in Archiv Školní rok 2021/2022