Menu Zavřeno

Přírodovědné vzdělávací programy 2020/21

I v tomto školním roce plánujeme zrealizovat vzdělávací přírodovědné programy poskytované Ekocentrem Koniklec, Mobilním planetáriem, Green life, Merlin. Aktuálně probíhá jednání ohledně možnosti realizace s ohledem na vývoj epidemiologické situace onemocnění covid-19. Doufáme, že budou moci naplánované programy proběhnout. Na plánu jsou:

Ekocentrum Koniklec = EKOLOGICKÉ VÝUKOVÉ PROGRAMY

do hlubin rybníka
voda nad zlato
ptačí budky na školní zahradu
voda a domácnost
bezobratlí živočichové
tajemství lesa
evropská příroda v klánovickém lese

 

Mobilní planetárium = »planetárium, do kterého nemusíme chodit, ale které přijede k Nám«.

Výukové programy jsou určeny žákům 1. a 2. stupně jako rozšíření výuky přírodopisu, vlastivědy, biologie, zeměpisu, chemie a fyziky a předmětů věnujících se ochraně životního prostředí.

Jak měsíc putoval
Krtci
Kam se ztrácí tma
Světlo
Původ života
Dvě sklíčka
Voda zázrak života
Astronomie pro děti

 

Green Life –Jsme součástí světové ochrany přírody a naše činnost má mezikontinentální dosah. Naší energií jsou protipytlácké aktivity, ochrana kriticky ohrožených druhů zvířat a vzdělávání.​ Jsme členy International Ranger Federation.

program „Oko Země„= Cílem Oko Země je pěti letý monitoring, s jehož pomocí vytvoříme mezinárodní vícejazyčný vzdělávací a    motivační program Etika Země pro školy na pěti kontinentech ve spolupráci s International Ranger Federation a státními federacemi strážců přírody, či soukromými rezervacemi. Součástí programu je odhalování ilegálních pytláckých a dřevorubeckých aktivit v chráněných územích, včetně školení strážců národních parků o využívání moderních technologií v odhalování zločinů v národních parcích.

 

  • exkurze
  • výukové programy- Savci

 

MERLIN – záchranná stanice pro divoká zvířata

Záchranná stanice Merlin je nezisková organizace, která již 14 let pomáhá zvířatům v nouzi, a to především v Praze a okolí. Nejčastěji se jedná o mláďata vypadlá z hnízd, opuštěná mláďata nebo o poraněná či nemocná zvířata.

 

Posted in Archiv Školní rok 2021/2022, Přírodovědná sekce