Menu Zavřeno

Sbírka na pomoc dětským uprchlíkům

Už 15. den se lidem děje něco, co bychom sobě a svým blízkým nikdo nepřáli zažít. Do Čech přichází tisíce lidí, kteří doufají v lepší zítřky a nejlépe i brzký návrat domů. Ženy s dětmi, které nemají o moc víc, než igelitku osobních potřeb a víru, že jejich muž stále žije. Již jste všichni projevili obrovskou míru lidskosti, které si nesmírně vážím, a společně jsme naplnili celý náklaďák věcmi, které putovali přímo do míst bojů. Škola je ale hlavně o dětech a tisíce jich nyní přišlo s vírou v pomoc k nám do Česka.
Stále hledáme cesty, jak pomáhat. Ostatně je to ten nejlepší příklad pro děti naší školy. V pondělí a úterý (14.3. a 15.3.) tedy znovu od 15:00 do 19:00 otevřeme dveře naší školní knihovny, a vy k nám můžete přinést dary určené přímo dětem. Shromažďovat budeme předměty dětské hygieny – zubní kartáčky, pasty, mýdla, šampony a výživy – ovocné kapsičky.
V této věci jsme se spojili s redaktorkou Norou Fridrichovou, která se v tomto angažuje, a ta věci dále předá organizacím, které je dodají ukrajinským matkám s dětmi umístěných v náhradních prostorech různě po Česku.
Děkujeme, že s námi pomáháte.
Jiří Ptáčník, ředitel školy
Posted in Archiv Školní rok 2021/2022