FB skupina Klubu

Svým ukrajinským žákům a jejich rodinám, kteří před válkou byli nuceni opustit své domovy a hledat pomoc u nás, podala škola pomocnou ruku zřízením odpoledního klubu. Je to místo, kde se odpoledne naše ukrajinské děti učí nejenom český jazyk, kde se jejich mámy mohou setkat, a v tom všem stresu událostí posledních dní se chvilku zastavit, kde ty menší při hře snad na chvilku zapomenou na prožitky posledních týdnů, na starost o své blízké…, ale také místo, kam za nimi mohou přijít i místní kamarádi, společně se učit a pomáhat si.

Otevírá se každý všední den prozatím vždy na tři hodiny a je určen jak dětem, tak i jejich maminkám a českým kamarádům. Dětem se zde ve svém volném čase věnují dobrovolníci z řad místních učitelů i Ukrajinci žijící dlouhodobě v našem regionu. Každý den je pro ně připravován konkrétní vzdělávací program, ale i volnočasové aktivity.

Náš „klub“ vznikl téměř přes víkend za pomoci několika párů rukou dobrých lidí, z vybavení, které dosud leželo v koutech, z darovaných hraček a z velké chuti podat pomocnou ruku.