Menu Zavřeno

Změny ve škole od pondělí 5.10.

Podle prvních zpráv se naší školy dotknou dva zákazy:

Plošný zákaz zpěvu a tělocviku

Nehledě na barvu regionu na semaforu se zakazuje na všech školách tělocvik.„Místo něj budou pouze procházky a nebude docházet k převlékání, které je rizikové,“ vysvětlil v Poslanecké sněmovně Prymula.

Hudební výchova oproti prvotním informacím zrušená nebude, ale žáci během hodin nesmí zpívat.

„Zrušeny budou hodiny zpěvu z hlediska vlastního zpívání, ale může probíhat teorie, tak jak to bylo,“ dodal ministr zdravotnictví.

Všechny kroužky se ve školách ruší

Nebudou se konat také zájmové kroužky, které se konají ve školách, a to plošně v celém Česku minimálně po dobu 14 dní. Ministr Prymula to zmínil bez upřesnění už při úterní tiskové konferenci, další podrobnosti nedodal ani ve svém středečním vystoupení v Poslanecké sněmovně.

Pravděpodobně půjde o zákaz všech kroužků konaných ve školách, tedy i soukromými poskytovateli. Seznam Zprávám ale tiskový odbor Ministerstva zdravotnictví zatím dotaz nezodpověděl.

Posted in Archiv Školní rok 2021/2022