Menu Zavřeno

První školní halloweenská akce se vydařila na výbornou

Podzimním sluncem zalité pondělní odpoledne posledního říjnového týdne přineslo na školní dvůr a do vestibulu budovy D školní halloweenskou akci tematicky spojenou s burzou anglických knih. Naše paní jazykářky totiž na škole provozují knihovničku anglických knih, která si zaslouží rozšíření. Proto je napadlo uspořádat „bake sale“, tedy prodej sladkých a slaných dobrot, které s dětmi za tímto účelem připravili rodiče. Za symbolický příspěvek si pak každý mohl koupit, na co mu zrovna přišla chuť. A domů také mohl přinést i anglickou knihu pro svou ratolest, neboť v prostorách knihovny vzniklo pro ten okamžik malé knihkupectví nakladatelství Usborne.

Jako doprovodný program byl rej více či méně strašidelných masek desítek malých i velkých návštěvníků, nebo třeba divácká soutěž o nejkrásnější vydlabanou dýni. Ale také okusování zavěšených jablíček, hod míčkem do chřtánů strašidel, fotokoutek či fotbálek v maskách i bez nich na školním hřišti. S přicházejícím soumrakem se pak více a více lidí přišlo ohřát k ohni a ochutnat tradiční českou podzimní pochoutku – brambory pečené v ohni.

Nakonec nás navštívilo na tři stovky dětí a jejich rodičů. Lidé si popovídali, pochutnali si a podle výrazu ve tvářích a jiskřiček úsměvů v očích strávili příjemné chvíle. Dlouhé fronty na dobroty a do knihkupectví také napovídaly, že mise této akce byla naplněna. Za nás mělo toto pozdní odpoledne neuvěřitelně hezký náboj a bylo nám ctí vás všechny přivítat.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci akce podíleli i všem, kteří si vyhradili se svými dětmi čas, připravili dobroty a tím školu podpořili, vyrobili s dětmi masky, a hlavně nás přišli navštívit. Naše škola má krásný dvůr a včerejšek ukázal, že nám v něm může být společně dobře.

Děkujeme!

Posted in Archiv Školní rok 2021/2022