Aktuální informace ze školy

1. Stále čekáme na vyhlášku MŠMT k zavedení prezenční formy vzdělávání na 1. stupni základních škol. Pravděpodobně v pondělí 4.5. bude na webu školy a na iškole uveřejněn dotazník zájmu o prezenční vzdělávání žáků na 1. stupni spolu s konkrétními podmínkami vzdělávání. Prosím o trpělivost.
2. Dny ředitelského volna, které měly proběhnout 6. a 7. 5. neproběhnou.
3. Informace k výjezdům – vzhledem k tomu, že škola nebude moci zajistit plnou obsazenost akcí, nebudou se s velkou pravděpodobností pořádat ani v červnu. Informace z CK – Švédsko jsou v příloze. Peníze za dopravu již máme zpět, protože Švédsko nemá uzavřena svá zařízení, je možné buď převést na příští rok, nebo zaplatit stornopoplatek. Pan učitel Jireš se spojí s účastníky a zjistí vaše reakce. Podobné možnosti budou mít i ostatní učitelé.
4. Dalším postupem pro budoucí prvňáčky bude první předškolní hodina, která proběhne 5.6. od 13hodin v hlavní budově školy. Tak trochu bude nahrazovat zápis. Děti budou rozděleny do skupin cca po 10 a paní učitelky s nimi zkusí základní dovednosti. Potom rozdělíme děti do tří tříd a pokud to bude možné, 15. června se rodiče setkají se svou třídní učitelkou. Pokud ne, vše bude možné vyčíst z web stránek.
5. Velmi děkujeme za odpovědi na dotazník. Reagovaly cca 2/3 rodičů a celý materiál má 13 stran důležitých pro naše další směřování. Jen pro zajímavost, do školy se podle uvedených respondentů chystá poslat své děti 57% rodičů.
priloha_775894095_0_20-04-21 VYJÁDŘENÍ KE STORNU_ZelenečŠvédsko – priloha_777156819_0_20-04-24 Dopis CA školám