Menu Zavřeno

Fingercars autíčka v naší škole

Začátkem letošního roku jsme, zejména pro potřeby prvního stupně a družiny, pořídili celkem 15 kusů autíček Fingercars. Jedná se o interaktivní výukovou pomůcku, která podporuje trénování soustředěnosti, trpělivosti a má i vynikající antistresové funkce. Fingercars jsou autíčka z malé truhlářské firmy z Děčína. Nápad je geniálně jednoduchý – nápravy jsou volně uloženy, a tak pouhým naklápěním děti ovládají směr jízdy. Zní to ale jednodušeji, než to ve skutečnosti je! A projet dráhu co nejrychleji nebo co nejpřesněji vyžaduje skutečně velké soustředění. Nejtěžší je vést autíčka pouze pomocí prstu v prohlubni na jejich střeše. Hlavně v začátku ale mohou děti využít přiložený joystick, pak se jim řídí snáze. Do otvoru lze také zasunout fixku, a místo jízdy na čas vyrazit naopak na přesnost.
A proč jsme se rozhodl autíčka pořídit? Přesvědčili jsme se, že autíčka jsou skvělá nejen pro rozvoj dětských schopností, ale také vynikající formou zklidnění dětí s poruchami pozornosti a soustředění. Tato montessori hračka si našla své místo v naší škole velmi rychle. V jednoduchosti je krása. A i designově jsou autíčka prostě krásně jednoduchá.
Posted in Archiv Školní rok 2021/2022