Menu Zavřeno

Hodina anglického jazyka s nápadem

Jednou ze silných stránek naší školy je řada tvořivých pedagogů, kteří hledají cesty, jak v dětech rozvíjet to, proč tu základní škola je. Těch, kteří hledají, jak z JÁ a ONI dělat MY. Takových, kteří pochopili, že na základní škole existují pouze tři nejdůležitější předměty:

  • komunikace
  • spolupráce
  • schopnost sám se učit

A v tomto duchu si na včerejšek připravili pro 9.B hodinu angličtiny také pan učitel Suchánek a pan učitel Jireš. Běžně zde oba učí paralelní skupiny, tentokrát se ale z vlastní iniciativy pustili do náročnějšího úkolu – tandemové výuky. Žáci se ve skupinkách proměnili v detektivy z románů Agathy Christie a ve dvou spojených vyučovacích hodinách pátrali, kdo je vrahem starého lorda. Zda to byl zahradník, či ne, už ale prozrazovat nebudeme.

Příprava na takovou výuku zabrala zhruba 8 hodin společné práce a rolí se zhostili i nejzdatnější angličtináři ze třídy. Skupinky detektivů ke svému výsledku došly skrze poslechová cvičení, práci s textem i kladením otázek podezřelým. Vše samozřejmě po celou dobu v anglickém jazyce.

Posted in Archiv Školní rok 2021/2022