Informace k opatřením proti koronaviru

Vážení rodiče,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci si Vás dovoluji informovat o aktuální situaci z pohledu škol. Obec s rozšířenou působností vydala následující doporučení pro školy:
Vážení rodiče,

pokud se budete vracet z rizikových oblastí, snažně Vás žádáme, abyste nechali po návratu dítě v domácí péči po dobu minimálně dvou týdnů. Aktuální mapu rizikových oblastí můžete nalézt na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz).

Současně Vás chceme informovat o tom, že jsme učinili hygienická opatření jako je například denní sanitační úklid všech prostor včetně omývání drobných předmětů nebo častější mytí rukou. Zavedli jsme také přísnější pravidla týkající se zdravotního stavu dětí. Projevuje-li tedy dítě žák sebemenší příznaky nemoci, ať už se jedná o mírný kašel či nachlazení, nebude ráno přijat do ZŠ. Pokud se v průběhu dne objeví jakýkoli příznak nemoci u žáků, bude žák v karanténě do příjezdu rodičů.
Děkujeme za pochopení
Vedení školy se k tomuto doporučení připojuje. Pro lepší informovanost prosím rozklikněte následující odkazy, týkající se konkrétních možností: Mimořádné_opatření_-_karanténa_po_návratu_z_Italské_republikyAlgoritmus_1-COVID19-05032020Algoritmus_2-COVID19-05032020Algoritmus_3-COVID19-05032020
V jednotlivých případech či podezřeních na výskyt koronaviru Covid-19 je možné obrátit se také na příslušné krajské hygienické stanice, viz odkazy níže.
Informace KHS Středočeského kraje: Zřídili jsme novou infolinku ke koronaviru pro Středočeský kraj
Telefonní číslo nové infolinky je 771 137 070.

Nadále platí, že se v pracovní době můžete dle místa Vašeho bydliště obracet na pracovnice protiepidemických oddělení jednotlivých územních pracovišť, kontakty viz http://khsstc.cz/obsah/kontakty_147_1.html. Prosíme Vás tedy, abyste této možnosti pokud možno využili.

Připojujeme také aktuální seznam rizikových oblastí dle ECDC: Čína, Hong Kong, Irán, Itálie (regiony Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont, Benátsko), Japonsko, Singapur, Jižní Korea.

Ráda bych apelovala na všechny, kdo byli v uvedených oblastech, aby se řídili výše uvedenými doporučeními.
Děkuji za pochopení

J. Malá