Uzavření základních a středních škol

Vážení rodiče, v souvislosti s Mimořádným opatřením vydaným Ministerstvem zdravotnictví, které od zítřejšího dne nařizuje uzavření základních, středních a vyšších odborných škol si dovolujeme poskytnout doplňující informace ohledně vzdělávání žáků v následujícím období:
1. žáci byli vybaveni všemi pomůckami, které budou doma potřebovat
2. žáci dostali první část úkolů, které budou doma zpracovávat
3. další úkoly budou zadávány postupně podle toho, kdy bude nařízení zrušeno prostřednictvím osvědčených komunikačních cest ( e-mail, mobilní telefon, iškola)
4. pokud některý žák nemá heslo na iškolu, stačí požádat telefonicky, nebo e-mailem na zszelenec@zszelenec.net.
5. pro kontrolu nebo radu jsou učitelé připraveni reagovat na dotazy prostřednictvím výše uvedených komunikačních cest
6. kroužky pořádané školou se ruší, stejně jako vyučování ZUŠ do odvolání
7. kroužky pořádané jinými organizacemi mohou ve škole působit do počtu frekventantů 100. Podrobnosti se dozvíte u lektorů.
8. rodiče žáků do 10 let mají možnost požádat o OČR – potvrzování žádostí o ošetřovné z důvodu uzavření školského zařízení. Školy budou tento formulář zákonným zástupcům potvrzovat, jedná se o formulář č. 896285 – viz příloha – rozklikni.Karantena_a_osetrovneForm_89_628_5

Závěrem Vás chci požádat o pomoc při práci dětí nad zadanými úkoly. Budeme mít co dělat, abychom vše stihli dostatečně probrat a procvičit a to nás čekají zkoušky na střední školy. Nechceme, abyste za nás učili, jen děti povzbudili k tomu, aby se k práci přiměly. Doufám, že vše proběhne rychle a bude mít smysl.
J. Malá